Таеквон-До  складається з наступних дисциплін:

1. Спарринг (массогі)

Поєдинки в Таеквон-До поділяються на дві групи: традиційний спарринг та вільний спарринг.

Традиційний спарринг -  у свою чергу, поділяється на три основні варіанти:

Спаринг в три кроки (сам-бо массогі) - у цьому поєдинку атакуючий виконує три удари, кожен удар наноситься крокуючи вперед або назад. Той хто захищається, відповідно виконує три блоки. Спаринг – в три кроки створений, щоб навчити учнів правильним пересуванням.

Спаринг в два кроки  (і-бо массогі) -у цьому поєдинку атакуючий виконує два удари, чергуючи удар рукою і ногою. Двокроковий спаринг створений для навчання поєднання ударів руками і ногами та вмінням захищатися від цих ударів. Той хто захищається, відповідно виконує дві  блокуючи дії.

Однокроковий спаринг - перший учень виконує всього один удар рукою або ногою. Другий виконує одну захисну дію і один контрудар. Однокроковий спаринг представляє собою вищий ідеал Таеквон-До, перемога одним ударом (Іл гоп пив са).

Ці види спарингу  є підготовчими вправами і не входять в змагальну частину Таеквон-До. У традиційний  спаринг входить договірний  або сценічний спаринг. Ця дисципліна нещодавно увійшла в змагальну програму Таеквон-До. Спортсмени показують свою майстерність за здалегідь підготовленим сценарієм. Чудовий спосіб демонстрації техніки, акробатики, динаміки та креативності. Відмінно підходить для показових виступів.

Вільний спаринг

Хороша фізична форма є обов'язковою умовою високої працездатності, стресостійкості  та як наслідок, щасливого життя, яке в комплексі сприяє довголіттю.  Піклуючись про здоров'я вихованця, його гарній спортивній формі засновник Таеквон-До з моменту заснування вирішив не проводити поєдинки з жорстким контактом. Наше тіло створене для життя, а не для того, щоб його били, наносячи травми та каліцтва. Насильство по відношенню до свого тіла суперечить людській природі. Жорстокий та насильницький вплив спричиняє високий травматизм і ніяк не може сприяти міцному здоров'ю людини. У жорстких видах з повним контактом учень може отримати за одне тренування таку кількість ударів, яких можливо уникнути в разі грамотної самооборони. Хіба є сенс щодня піддавати своє тіло жорсткому контакту, насильству, пропускати удари, завдаючи каліцтва собі і своїм одногрупникам тільки для того, щоб одного разу, можливо, захистити себе.

Засновник Таеквон-До з самого початку зрозумів, що абсурдно декларувати навчання самообороні з одного боку і при цьому отримувати невимірну  кількість ударів в одному тренуванні.  Вільний спаринг в Таеквон-До проходить за правилами легкого контакту. Кожен спортсмен намагається нанести максимальну кількість точних, чітких, швидких і динамічних ударів з легким торканням, без жорсткості. Це в свою чергу виховує і розвиває наступні необхідні життєвоважливі навички:

почуття дистанції;

почуття часу;

почуття простору;

почуття моменту;

почуття небезпеки;

почуття удару.

Поєдинок виходить насиченим, різноманітним, з поєднанням ударів руками і ногами в рівній мірі. Незважаючи на вік і стать кожен може поліпшити вищезгадані якості.

Тому батьки спокійно віддають дітей в Таеквон-До, розуміючи, що дитина буде всебічно розвиватися. Саме тому в Таеквон-До дуже багато жінок і дівчат, які зберігаючи свою жіночність, розвиваються фізично. Таеквон-До займаються люди різних професій, які не бажають приходити на роботу з поламаними носами, синцями і побоями. Ми не проти подивитися жорсткі поєдинки по телевізору,  з повним контактом і нокаутами. Ми їх дивимося і розуміємо, що там не наші спортсмени. Нашими ми не готові жертвувати лише заради втіхи публіки.  Але це не означає, що в Таеквон-До не вчать завдавати нищівних ударів. Для формування жорсткого і сильного удару є спеціальна дисципліна - вимірювання сили удару.

2. Силовий тест (вірек)

Вимірювання сили удару виховує в учня вибухову силу, міць, вміння наносити точний, жорсткий, нищівний та акцентований удар, як руками так і ногами. Учасники змагань повинні розбити одним ударом якомога більше дощок ( розмір 30х30х1,5 см). Зазвичай чоловіки виконують п'ять ударів - два удари руками і три удари ногами. Кожен удар, в залежності від виду, припускає розбивання від 3 до 5 дощок. Жінки зазвичай виконують три удари - один удар рукою (2 дошки), два удари ногами (8 дощок). Змагання проходять на спеціально розробленому верстаті, на якому встановлені пластикові багаторазові дошки.

Крім ударів, які виконуються на змаганнях можна використовувати усі удари, що входять в арсенал Таеквон-До. Єдине що забороняв Засновник - це розбивання головою. Чой Хонг Хі говорив: "Голова - це знаряддя розуму, думки і свідомості. Голова - це "До" і вона не повинна використовуватися замість "таеквон" (рук і ніг). Голова для того щоб думати, а не вимірювати силу удару.

3. Спеціальная техніка (тул-кі)

Спеціальна техніка - це особлива техніка Таеквон-До, в якій необхідно розбити один або кілька предметів у стрибку. Виконується удар по цілі, що знаходиться на значній висоті або відстані по горизонталі. Це виховує стрибучість, швидкість та вибухову силу. Вміння орієнтуватися у просторі, не втрачати рівноваги і зберігати контроль за своїм тілом, навіть у стрибку. Обов’язковим є приземлення  на ноги. При цьому необхідно встояти, не допомагаючи собі руками. В іншому випадку удар не зарахується. На змаганнях чоловіки виконують п'ять ударів, жінки - три на спеціально розробленому тренажері.

4. Формальні вправи (туль)

Туль - це комплекс рухів, які виконуються в суворій послідовності. Кожен туль несе в собі спеціальне завдання. Фактично в тулі виражена в концентрованій формі вся техніка Таеквон-До.  Рухи - це бій з уявним суперником, варіанти дій у різних ситуаціях. Тулі побудовані за зростанням складності рухів. Кожен має свою назву.  

Ці комплекси спрямовані на  виховання всіх фізичних якостей: сили, спритності, витривалості, гнучкості і швидкості. Удосконалюючи свою техніку, учень шліфує внутрішньо-м’язову координацію. Тулі також є потужною енергетичною вправою, сприяє циркуляції внутрішньої енергії організму, вчить  вмінню  усвідомлено спрямовувати свою енергію  в точку удару. Цей аспект мало висвітлений на змаганнях, на яких оцінюється зовнішня форма, а не зміст. Але майстри знають, що в Таеквон-До є і внутрішня робота, яка тренується при виконанні тулів.

Останній важливий аспект правильного виконання туль - це дихальна гімнастика. При виконанні туль є різні види дихання, які поєднуються з руховими діями. Важливість правильного дихання відзначається у всіх оздоровчих системах, бойових мистецтвах і підручниках по життєдіяльності людини. У Таеквон-До постановка правильного дихання вивчається з найперших кроків учня і вдосконалюється все його життя. Виховання правильного дихання закладено у виконанні техніки Таеквон-До.

У Таеквон-До існує 24 формальних комплекси (туль). 21 з них входить в змагальну програму. Кожен спортсмен виконує туль згідно свого поясу. Знання і правильне виконання певних тулей - неодмінна умова для атестації на вищий пояс.

 

 

 

Засновник Таеквон-До

gen choi

Генерал Чой Хонг Хі

(09.11.1918-15.06.2002)

Lublin 2024

Відмінності в ТКД Он-лайн реєстрація членів ВСТ

aetf

wtf

dsms

Контактна інформація

  • Адреса: м. Київ, вул. Олексія Тихого, буд. 38/19, оф. 30
  • Телефон: + 38 093-121-03-19
  • Офіційний веб-сайт: www.taekwon-do.com.ua
 

Про Таеквон-До

«Таеквон-До» - науково-обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних та духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини.

Докладніше

Про Cоюз

Всеукраїнський Союз Таеквон-До - це всеукраїнська громадська організація, основною метою діяльності якої є захист законних, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, організація змагань, зміцнення здоров'я населення, здійснення просвітницької та виховної роботи, розвиток фізкультури та спорту в Україні.