ДобокНа початку навчання Таеквон-До спортсмен знайомиться з формою одягу "ДОБОК" і вивчає етикет, який викладає йому тренер.

Добок - спеціальний одяг  для щоденних занять Таеквон-До, але також і форма для участі в офіційних змаганнях всіх рівнів. Добок символізує чистоту намірів, традиційність, шанування і знання етикету Таеквон-До.

Про походження добка є віддалені записи, які розповідають про використання костюмів ще у періоді королівств Когурьо, Пекче і Сілла. У ранніх Китайських хроніках зустрічаються записи наступного змісту: "люди в королівстві Когурьо носять білі костюми з чорними шовковими поясами навколо талії." Передбачається, що ці білі костюми могли бути повсякденним одягом. Також вважається, що довгий верхній предмет одягу і брюки, складався з тієї ж самої тканини, що й знайдена в похованнях трьох королівств.

Добок  уособлює собою союз геометричних фігур: коло, прямокутник і трикутник. Лінія талії - кругла форма, прямокутник - штанини і трикутна область стегна. Верхній предмет одягу зроблений згідно того ж самогу способу.

Коло - означає небеса, прямокутник – землю, а  трикутник - людину. Три символу – утворюють загальну гармонію. Традиційні Корейські костюми засновані  з тих же трьох символів. Згідно Інь і Янь концепції людина - мала спільність загального буття, брюки є Інь - землею, верхній предмет одягу символізує Янь - небеса, пояс символізує саму людину.

Добок, який сильно відрізняється від звичайного одягу, несе дух традицій. Це аргументує його носіння, що стимулює до більш серйозного підходу під час занять Таеквон-До.

Білий колір Добка означає спільність з навколишнім світом і духовну досконалість. Згідно корейської  філософії, початок символізується білим кольором. Тому перший пояс початківця є білого кольору.

Причина появи V-образного вирізу полягає в тому, що необхідно було усунути незручність традиційної корейської одягу з якоюсь подобою шарфа на шиї, який би послаблявся під час занять Таеквон-До і  не заважав зосередженості спортсменів. V-подібний виріз охайніше і більш зручний в носінні. Дозволено одягати під куртку футболку з коротким рукавом. Для зручності виконання ударів ногами по боках куртки зроблені розрізи довжиною 7 см. Одягаючи уніформу ми приймаємо на себе певну суспільну роль і зобов'язання вести себе відповідним чином.

Для спарингу та занять обов'язково потрібно мати захисне екіпірування. Це є:

Добок ученик- добок, що складається з куртки та штанів;

images 2 - пояс того кольору, якої кваліфікації учень;

Перчатки- спеціальні рукавички для таеквон-до;

тапки- спеціальні протектори на ступні (Фути);

1339871702 - захисна капа;

Гомилка- протектор на гомілку;

Шлем- тренувальний щолом;

images 2 - пахова захисна раковина (бандаж);

gt1 - взуття для таеквон-до;

Захисне екіпірування допоможе знизити ступінь випадкового травмування учня при відпрацюванні спаррінгової  техніки в парах.

Рукавички діляться по вазі (від 8 до 20 унцій), що визначає їх змагальну (8-12 унцій) та тренувальну спрямованість (12-20 унцій).  Виготовляються рукавички з натуральної або штучної шкіри і фіксуються на зап'ясті манжетою на липучці.

Шоломи - це вид захисної екіпіровки, що захищають голову під час занять та на змаганнях.

Фути - це вид захисної екіпіровки для запобігання травм підйому стопи і зниження жорсткості контакту в різними видами ударів.

Бандаж - захисне екіпірування спортсмена, умовно розділяється на 2 основних види: для захисту пахової області (чоловіки і жінки) і захисту грудей (жінки).

Протектор на гомілку - вид захисної екіпіровки для запобігання травм  м'язів і кісток гомілки.

Капи є обов'язковою захисної екіпіровкою в більшості видів ударних єдиноборств. Виготовляються капи з високоякісного термопластика і призначені для захисту зубів під час спарингу.

Зміни в кваліфікації спортсмена відображається кольором його поясу.

Пояси бувають шести кольорів: білого, жовтого, зеленого, блакитного, червоного і чорного. Ширина пояса - 5 см. товщина - 5 мм. Товщина рисок на кінці пояса - 5 мм. Відстань від риски до кінця пояса - 5 см. Дани відзначаються на чорному поясі римськими цифрами.Всякого роду прикраси, значки, довільні написи і зміни дизайну не допустимі.

Перед  тим,  як купувати спортивну форму для занять Таеквон-До, порадьтеся  зі своїм тренером,  щоб вибрати саме ту екіпіровку, яка потрібна вам.

Засновник Таеквон-До

gen choi

Генерал Чой Хонг Хі

(09.11.1918-15.06.2002)

Lublin 2024

Відмінності в ТКД Он-лайн реєстрація членів ВСТ

aetf

wtf

dsms

Контактна інформація

  • Адреса: м. Київ, вул. Олексія Тихого, буд. 38/19, оф. 30
  • Телефон: + 38 093-121-03-19
  • Офіційний веб-сайт: www.taekwon-do.com.ua
 

Про Таеквон-До

«Таеквон-До» - науково-обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних та духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини.

Докладніше

Про Cоюз

Всеукраїнський Союз Таеквон-До - це всеукраїнська громадська організація, основною метою діяльності якої є захист законних, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, організація змагань, зміцнення здоров'я населення, здійснення просвітницької та виховної роботи, розвиток фізкультури та спорту в Україні.