1333 780x480 500x308

        

       Вперше інформація про "групи смерті" з'явилась в інформаційному просторі у 2016 року. В друкованих та інтернет-виданнях були опубліковані перші статті про спільноти в соціальних мережах, де збираються депресивні підлітки, яких модератори крок за кроком підштовхують до суїцидів. 

   

 

 

В Україні першою офіційно зареєстрованою жертвою «груп смерті» стала 15-річна дівчина, яка наклала на себе руки в грудні 2016 року, зістрибнувши з 13-го поверху житлового будинку в м. Маріуполь.

Підлітків, які вже і так страждають від депресії і не приховують своїх суїцидальних настроїв на особистій сторінці «ВКонтакте», модератори «груп смерті» часто знаходять самі. А потім, використовуючи психологічний вплив на підлітків, пропонуючи їм "допомогу", запрошують до спільнот. Деякі діти, яким просто цікаво дізнатись побільше інформації про "якихось кітів", шукають їх за #кити і так само попадають в пастку злочинців. 

Символ «груп смерті» - кити. Члени таких спільнот називають себе «китами». Ці тварини асоціюються у групи зі свободою, в тому числі свободою накласти на себе руки. Згідно з описами зі сторінок «груп смерті», кити прокидаються або вмирають о 4.20 ранку. За ширмою "допомоги", підлітків втягують у смертоносний квест (гру), останнім етапом якого є самогубство. І все це обов'язково потрібно зняти на камеру для викладення в мережу. Якщо не покінчити з собою, квест вважається не пройденим.

169227 500x297    podro 500x333

Варіантами символів "груп смерті" бувають метелики або єдинороги. Нещодавно в Україні з'явилась небезпечна гра серед підлітків «біжи або помри». Суть її полягає в тому, щоб зняти на мобільний телефон, як гравці перебігають дорогу якомога ближче до транспортного засобу, що рухається. Також на мобільні телефони дітей почали надходити повідомлення, де дитині пропонується включити вночі всі комфорки газової плити, не підпалюючи їх, та йти спати, щоб вранці стати феєю вогню з мультиплікаційного серіалу Вінкс.

Не дивлячись на абсурдність всього викладеного вище для здорової людини, діти та підлітки, з урахуванням їх психологічного стану та особливостей сприйняття зовнішнього світу в сучасних умовах величезної кількості інформації з інтернет-простору, є незахищеної верствою суспільства. Безпосередня відповідальність за виховання, психологічний стан дитини, захист ії від безконтрольного споживання інформафії з віртуального простору, в першу чергу лежить на батьках. 

У той же час, діти, які займаються в спортивних секціях, як правило, мають якісно інший, але не менш важливий для свого розвитку психологічний зв'язок з тренером, який, володіючи високими моральними якостями, втілюючи в життя філософію свого виду спорту, може завоювати глибоку повагу серед учнів. Зв'язок між тренером і дитиною - це не тільки запорука спортивного успіху, а й додатковий фактор виховання в дитині впевненості в собі, прагнення до результату, дисципліни. Діти, в яких закладено такий стрижень розуміння свого місця в житті, у випадку виникнення запитань чи відчуття заплутаності, завжди зможуть звернутись до батьків чи до тренера за порадою або допомогою. 

Тому пом'ятаємо, що чужих дітей не буває. Можливо саме ваше спостереження, ваша відповідь дитині буде мати для неї вирішальне значення в конкретному періоді її життя. 

 

 

 За матеріалами сайту "strana.ua"

Матеріал  підготовлено: власний кореспондент Ганна Костенко.

Засновник Таеквон-До

gen choi

Генерал Чой Хонг Хі

(09.11.1918-15.06.2002)

Lublin 2024

Відмінності в ТКД Он-лайн реєстрація членів ВСТ

aetf

wtf

dsms

Контактна інформація

  • Адреса: м. Київ, вул. Олексія Тихого, буд. 38/19, оф. 30
  • Телефон: + 38 093-121-03-19
  • Офіційний веб-сайт: www.taekwon-do.com.ua
 

Про Таеквон-До

«Таеквон-До» - науково-обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних та духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини.

Докладніше

Про Cоюз

Всеукраїнський Союз Таеквон-До - це всеукраїнська громадська організація, основною метою діяльності якої є захист законних, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, організація змагань, зміцнення здоров'я населення, здійснення просвітницької та виховної роботи, розвиток фізкультури та спорту в Україні.