choi1918images 6

ЗАСНОВНИК ТАЕКВОН-ДО ГЕНЕРАЛ ЧОЙ ХОНГ ХІ

 

Чой Хонг Хі народився 9 листопада 1918 року на території нинішньої КНДР (північна Корея), в містечку Хваде.  Батьків засмучувало, що їх син росте слабким і хворобливим,  хоча вже тоді вони звернули увагу на його завзятий характер. Коли хлопчикові виповнилося 12 років, його відправили в буддійський монастир до відомого вчителю каліграфії Хан Іль Дону, який одночасно був майстром Текки -таеккен-античного корейського мистецтва боротьби ногами.  Вивченню каліграфії заважало слабке здоров'я  учня  і майстер почав викладати йому Текки. Завдяки наполегливості  та працьовитості  Чоя справа йшла успішно, і до моменту від'їзду до Японії для продовження освіти він став не тільки майстерним каліграфом (про що свідчать численні перемоги на конкурсах каліграфії), але і в значній мірі просунувся у вивченні Текки.

У 1937 році в Японії дев'ятнадцятирічний юнак продовжував посилено тренуватися і одночасно почав займатися карате. Через два роки наполегливих занять,  він зміг одержати чорний пояс І - дан, а до моменту закінчення Токійського Університету володів ступенем  ІІ-дана.  Він багато працював з традиційної корейської технікою ударів ногами, і саме тоді у нього з'явилися думки про необхідність і можливість відродження древніх корейських бойових мистецтв. Після початку другої світової війни молодий лейтенант стає одним з творців таємного товариства, що ставило за мету звільнення Кореї. Це призвело до арешту і майже семирічному ув'язнення. У в'язниці Чой Хонг Хі не тільки займався сам, але і почав тренувати інших ув'язнених. Як розповідав сам майстер, через деякий час в'язниця перетворилася на один великий тренувальний зал. У ці роки була закладена основа тієї системи, яка в майбутньому отримає назву Таеквон-До.
 
General9sGeneral21
 
Після закінчення війни Чой Хонг Хі був звільнений і в 1946 році направлений в південнокорейську армію інструктором з фізичної підготовки та рукопашного бою. Наступні роки були заповнені як самостійними тренуваннями, так і заняттями з учнями, але головною справою залишалася робота по створенню нового стилю, до якого увійшло б все найкраще з традиційних східних єдиноборств. Була виконана величезна робота. Вивчення древніх рукописів, бесіди зі старими майстрами, зустрічі з представниками інших шкіл заповнювали весь вільний час.
 
General3
 
І ось 11 квітня 1955 було оголошено про створення нового напрямку бойових мистецтв під назвою Таеквон-До.  У  1959 році була організована Корейська Асоціація Таеквон-До, а  22 березня 1966 року була створена Міжнародна Федерація Таеквон-До - ІТФ (International Taekwon-Do Federation), куди увійшли В'єтнам,  ФРН,  Малайзія, Сінгапур, США,  Туреччина,  Італія,  Єгипет  і  Корея. Генерал Чой Хонг Хі був її беззмінним президентом, аж до самої смерті. З цього моменту Таеквон-До починає швидко поширюватися по всьому світу, і на сьогоднішній день воно є наймасовішим з усіх видів східних єдиноборств. 
У серпні 1970 року генерал Чой починає турне по 20 країнам Південної Азії, Європи,  Близького Сходу та Північної Америки. У кожній країні він проводить семінари для міжнародних інструкторів. Де б не з'являвся  Чой Хонг Хі, він усюди допомагав поширенню Таеквон-До та зміцненню ITF.
 
110783783
 
У 1972 році Чой Хонг Хі був змушений покинути Південну Корею, штаб-квартира Міжнародної Федерації була перенесена в Канаду.
В цей же час в Південній Кореї була створена Всесвітня Федерація Таеквон-До - ВТФ (World Taekwon-Do Federation). Щоб підкреслити різницю між федераціями, в ВТФ були розроблені нові базові комплекси, введені зміни в техніку, змінилася термінологія, форми ритуалів і навіть крій костюмів для занять. ВТФ спочатку зробила ставку на розвиток Таеквон-До переважно як спорту, що спричинило зміни в правилах змагань, в техніці і методиці навчання. Саме цей напрямок  зазвичай називають "Тхеквон-до", а традиційне Таеквон-До іноді називають "північним", так як воно розвивається саме в Північній Кореї.
Поділ в напрямках розвитку таеквон-до спричинило за собою появу нових федерацій. Однією з таких федерацій є Глобальна федерація таеквон-до, GTF (Global Taekwondo Federation). ЇЇ   засновником  довгі роки був президент  Гранд мастер Пак Джун Те, володар чорного поясу IX дана, один з кращих учнів та однодумців  генерала  Чой Хон Хі.  Людина,  яка за визнанням майстрів таеквон-до,  вважався самим технічним таеквондистом  світу.  Глобальна федерація таеквон-до утворилася в березні 1990 року і сьогодні об'єднує більше 50-ти національних федерацій.
Можна бути прихильником як одного, так і іншого напрямку, але не слід забувати, що до 1972 року Таеквон-До розвивалося як єдина система, яка об'єднує своїх послідовників в одну федерацію - ІТФ. Після 1972 року кількість федерацій та асоціацій Таеквон-До стало множитися не по днях, а по годинах, і в даний момент тільки в США їх налічується кілька десятків. Деякі з них частково зберігають первісну техніку (наприклад, Глобальна Федерація Таеквон-До), деякі змінили все, крім назви. Але в первісному вигляді Таеквон-До існує тільки в Міжнародної Федерації, яку створив засновник Таеквон-До генерал Чой Хонг Хі, і яку він очолював до кінця свого життя.
15 червня 2002 генерала Чой Хонг Хі не стало. Він помер на 83-му році життя в Пхеньяні, в урядовій клініці, де проходив лікування. Лікарі до останнього боролися з хворобою, намагаючись врятувати генерала.
 
General18General19
                                                                        images 13
 

Засновник Таеквон-До

gen choi

Генерал Чой Хонг Хі

(09.11.1918-15.06.2002)

Argentina 2024

Кубок світу 2024

Відмінності в ТКД Он-лайн реєстрація членів ВСТ

aetf

wtf

dsms

Контактна інформація

  • Адреса: м. Київ, вул. Олексія Тихого, буд. 38/19, оф. 30
  • Телефон: + 38 093-121-03-19
  • Офіційний веб-сайт: www.taekwon-do.com.ua
 

Про Таеквон-До

«Таеквон-До» - науково-обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних та духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини.

Докладніше

Про Cоюз

Всеукраїнський Союз Таеквон-До - це всеукраїнська громадська організація, основною метою діяльності якої є захист законних, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, організація змагань, зміцнення здоров'я населення, здійснення просвітницької та виховної роботи, розвиток фізкультури та спорту в Україні.