images 2

                                  Кожен колір поясу несе в собі символічне значення.


БІЛИЙ  - для початківців, пояс  є  ознакою чистоти і відкритості для пізнання. Колір чистого аркуша, на якому ще тільки належить написати перші рядки таеквон-до.  Початок шляху.

ЖОВТИЙ - символізує плідний грунт, на якому проростуть знання. Колір весняного сонця, що сходить. Уособлює початок довгого шляху, який належить пройти  кожному учню, і цей шлях сонце таеквон-до освітило своїми променями.

ЗЕЛЕНИЙ - символізує перші паростки, посіяних знань.
Колір розквітаючій природи, колір літа. На цьому рівні вчитель бачить, що в учні вже проростають посіяні зерна, але ці зерна ще дуже маленькі і слабкі. Учень робить перші кроки в розумінні і сприйнятті таеквон-до і себе, як єдиного цілого.

СИНІЙ -
символізує небеса, до яких, подібно зростаючому дереву, в процесі тренувань спрямовується майстерність таеквондіста.  Учень, що носить цей пояс, усвідомлює що він частка цілого. Володар синього пояса піднімається на нові висоти таеквон-до і одночасно опускається в незвідані глибини філософії бойового мистецтва.

ЧЕРВОНИЙ - колір стиглості плодів і зрілості знаннь, колір осені - часу збору врожаю і підведення підсумків. Володар червоного пояса повинен подивитися на шлях, що він пройшов і визначити нові цілі й нові завдання.

ЧОРНИЙ -
колір мудрості, об’єднує всі кольори, колір майстра. На противагу білому, символізує майстерність, володіння таеквон-до, а також те, що власник цього пояса не боїться сил зла.
 

Між основними кольорами поясів існують перехідні ступені, наприклад жовтий пояс із зеленою смужкою, або синій пояс з червоною смужкою. Таким чином, розділяють десять учнівських ступенів, так званими гипами і нумерованих від нижчих до вищих: десятий гип - білий пояс, перший гип - червоний пояс з чорними смужками. Чорні пояси підрозділяються на дани. Відмінності між володарями чорних поясів позначаються римськими цифрами.

РівеньІлюстраціяПояс
10 гип Taekwondo-10kup.svg Білий пояс
9 гип Taekwondo-9kup.svg Білий пояс, жовта смужка
8 гип Taekwondo-8kup.svg Жовтый пояс
7 гип Taekwondo-7kup.svg Жовтий пояс, зелена смужка
6 гип Taekwondo-6kup.svg Зелений пояс
5 гип Taekwondo-5kup.svg Зелений пояс, синя смужка
4 гип Taekwondo-4kup.svg Синій пояс
3 гип Taekwondo-3kup.svg Синій пояс, червона смужка
2 гип Taekwondo-2kup.svg Червоний пояс
І гип Taekwondo-1kup.svg Червоний пояс, чорна смужка
1 дан Taekwondo-1dan.svg Чёрный

з І по ІХ даний - Чорний пояс з жовтими римськими цифрами, відповідними кваліфікації.

Залежно від інтенсивності тренувань чорний пояс можна отримати від одного року (якщо тренуватися 4 години 6 разів в тиждень) до 4-5 років, якщо тренуватися 2-3 рази по 1,5 години.

Щоб отримати ІІ-й дан, треба чекати незалежно від технічного рівня ще 1 рік,
ІІІ-й дан - два роки, ІV-й - три і так далі. Володарі з І-го по ІІІ-й дан можуть вважатися «помічником вчителя» (бо - са бом). Володарі з IV-го по VI-й дан вважаються вчителями (са бом) і володарі VII-го  - VIII-го дана вважаються майстрами (са хюн ним). Володар IX-го дана вважається великим майстром - (са сон ним).

Все це показує, що для того, щоб отримати звання вчителя по Таеквон-До (IV-й дан і вище) потрібно, як мінімум 7 років, час, достатній,  щоб відрізнити професіонала від непрофесіонала.

 

 

 

 

 

 

Засновник Таеквон-До

gen choi

Генерал Чой Хонг Хі

(09.11.1918-15.06.2002)

Lublin 2024

Відмінності в ТКД Он-лайн реєстрація членів ВСТ

aetf

wtf

dsms

Контактна інформація

  • Адреса: м. Київ, вул. Олексія Тихого, буд. 38/19, оф. 30
  • Телефон: + 38 093-121-03-19
  • Офіційний веб-сайт: www.taekwon-do.com.ua
 

Про Таеквон-До

«Таеквон-До» - науково-обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних та духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини.

Докладніше

Про Cоюз

Всеукраїнський Союз Таеквон-До - це всеукраїнська громадська організація, основною метою діяльності якої є захист законних, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, організація змагань, зміцнення здоров'я населення, здійснення просвітницької та виховної роботи, розвиток фізкультури та спорту в Україні.