Edno1Ua8vTIОлег Соловей: «Потенціал дитини можна побачити мало не з першого тренування».

Таеквон-До - корейське бойове мистецтво, яке традиційно вважається одним з найпопулярніших на Прикарпатті. Основний акцент тут робиться на різноманітні удари ногами та їх комбінації. Це дуже видовищно. Які ж вигоди від занять таеквон-до отримують діти? Як теквон-до допоможе дітям існувати в сучасному світі? Про це наша розмова із заслуженим тренером України Олегом СОЛОВ'ЄМ.

 
- В першу чергу таеквон-до цікаве, насамперед, своєю глибокою філософією, тобто дітей вчать не тільки махати руками-ногами, але й моральним аспектам – розповів Олег Соловей. - Що стосується технічного боку таеквон-до, то наша дисципліна дуже добре розвиває все тіло дитини, а також чудово розвиває координацію, адже доводиться виконувати багато досить складних ударів ногами, не кажучи вже про розвиток гнучкості та розтяжку. Важливий момент: на змаганнях з таеквон-до присутній лайт-контакт, тобто травматизм дітей зведено до мінімуму. Цьому також сприяє відповідна амуніція: захисні шоломи, рукавиці, захист для ніг, бандаж, отже діти повністю захищені.

- В якому віці можна віддавати дітей до секції таеквон-до? Чи має значення фізична готовність дитини?
Як правило, ми починаємо набір дітей з шестирічного віку. Але треба дивитися індивідуально по самій дитині. Втім, бувають випадку, коли ми записуємо хлопчаків у 5 років. Ніякої особливої попередньої підготовки ми не вимагаємо, отже приймаємо усіх без виключення дітей. Наша мета: не робити з дітей чемпіонів, а залучення, насамперед, молодого покоління до активних занять спортом, які заберуть їх з вулиці, допоможуть займатися потрібною у житті справою, а також гармонійно розвиватися. Звісно ж більш талановиті діти матимуть змогу провити себе і надалі у спорті.
 
Nik

- Через який час, від початку занять таеквон-до, можна побачити у дитині потенціал до подальших спортивних успіхів?
Зі свого досвіду скажу, що потенціал дитини видно мало не з першого тренування. На початках визначальною виявляється відповідна координація та гнучкість дитини, які дозволяють набагато швидше навчити хлопців та дівчат технічним елементам при подальших зайняттях. Важливим моментом також є також наявність в дитини характеру, адже це єдиноборства, де потрібно змагатися.
 
kk 018
 
- Які перспективи росту у молодих спортсменів, мається на увазі чи забезпечені вони змагальною практикою у ваших секціях?
Ми залучаємо молодих спортсменів до змагань будь-якого рівня, починаючи з клубних першостей, чемпіонатів міст, областей та України, і закінчуючи змаганнями континентального та світового масштабу. Графік змагань протягом року досить щільний що сприяє, насамперед, росту майстерності та навиків наших спортсменів. На сьогоднішній день ми можемо похвалитися тим, що саме наші вихованці традиційно вважають одними з лідерів в України. І це абсолютно невипадково, адже в наших секціях працюють професійні тренери, які підготували достатню кількість спортсменів високого рівня та чемпіонів. 

- А як щодо умов, в яких набувають майстерності молоді спортсмени? Чи вистачає для таеквон-до тренувальної бази на Прикарпаття?
Зараз в нас працює небагато-немало 14 наставників, які тренують, як правило у спортивних залах навчальних закладів міста Івано-Франківська, а також у Тисмениці, Косові та Старому Лисці. Умови занять цілком відповідають вимогам нашого виду спорту.

- Не секрет, що кумир багатьох молодих спортсменів, титулована франківчанка Катерина Соловей розпочала зайняття, таки би мовити, «з нуля», довівши своїм прикладом яких вершин можна досягнути завдяки довгим рокам наполегливих тренувань?   Коли вона розпочинала свої зайняття в мене, я, як тренер, також був «нульовим» (посміхається). Я допомагав їй, вона допомагала мені. Ми обоє пізнавали таеквон-до, яке та той час не було настільки розвинене в Україні. Зараз ситуація кардинально протилежна, адже ми маємо добре сформовану базу знань, методик тренувань, тощо. Причому надзвичайно приємно, що приклад Катерини Соловей не поодинокий. На сьогоднішній день ми маємо два чемпіони світа та вісім чемпіонів Європи.
 
kk 024
 
 
 
Розмовляв журналіст Андрій МЕНІВ 

Контактна інформація

  • Адреса: 03056, Україна, місто Київ, вулиця Виборзька, будинок 38/19, офіс 30
  • Телефон: +38(044) 229 73 12
  • Офіційний веб-сайт: www.taekwon-do.com.ua

Про Таеквон-До

«Таеквон-До» - науково-обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних та духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини.

Докладніше

Про Cоюз

Всеукраїнський Союз Таеквон-До - це всеукраїнська громадська організація, основною метою діяльності якої є захист законних, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, організація змагань, зміцнення здоров'я населення, здійснення просвітницької та виховної роботи, розвиток фізкультури та спорту в Україні.