78

 

 

Нещодавно до Івано-Франківська зі столиці повернувся Андрій Барчук. Це не набуло б такого  великого значення, якби 18‑річний студент не привіз чорний пояс Таеквон-До. Він став третім на Прикарпатті володарем 3-дану з Таеквон-До.

 

Ввечері  п’ятниці у спортзалі Івано-Франківської  школи № 3 починається тренування з Таеквон-До. З дітьми займаються двоє наставників — 37‑річний Сергій Данищук та його син Андрій Барчук. В обох — чорні пояси з Таеквон-До, батько має 2-дан, син — ось вже кілька днів має 3-дан. Він  успішно атестувався на семінарі в Києві, який проводив Генеральний секретар Всеєвропейської Федерації Таеквон-До (A.E.T.F.) Майстер Єжи Єдут, 7-дан, Польща.

барчук

                                       Андрій Барчук у Таеквон-До найбільше любить формальні вправи 

«Ще в армії та й до неї я зай­мався рукопашним боєм, кунг-фу, — розповідає Сергій Данищук. — Трохи працював і з сином, але зрозумів, що це не те. Надворі був 2006 рік, і я віддав сина та доньку до корейського майстра Хо Бон Сіка (7-дан), який викладав в Івано-Франківську».

Сім’я жила в Угорниках, тож батько після роботи щоразу чекав на дітей, аби привезти їх додому. Вирішив і сам потренуватися, попросив у майстра дозволу займатися в куточку для себе, той дозволив. Згодом Хо Бон Сік запропонував Сергію підготовку до тренерської роботи, бо сам мав невдовзі повертатися до Кореї. За рік він підготував його на 1- дан. На 2-дан Данищук атестувався вже в заслуженого тренера України Олега Солов’я, який нині володіє 5-даном і є міжнародним інструктором. Нині донька Данищука займається просто для підтримки  фізичної форми, а син Андрій з головою поринув у бойове мистецтво Таеквон-До.

Атестація Андрія Барчука відбувалася на семінарі Всеукраїнського союзу Таеквон-До. Українських спортсменів нав­чав польський фахівець, володар 7-дану Єжи Єдут. Це один із найкращих тренерів Європи, який виховав десятьох чемпіонів світу. Після кількох днів напружених тренувань настав час іспиту. Загалом атестація Андрія тривала близько 25 хвилин.

барчук 3

                                            Майстер Єжи Єдут, 7-дан та Андрій Барчук  (на той момент 2-дан)

 

Усе почалося з формальних вправ «туль». Загалом у Таеквон-До є 24 комбінації формальних вправ. На третьому дані таевондист має знати 15 туль. Андрій виконав чотири різні комбінації, які йому задав майстер Єжи. Далі інструктор наказав виконати кільканадцять різних ударів Таеквон-До. Далі — тест на самооборону, але з обмеженнями — дозволялося робити тільки один, два або три кроки. Після цього Андрій демонстрував спецтехніку — розбивав руками та ногами дошки, а їх було від однієї до п’ятьох. Разом із цими фізичними тестами Барчук підтвердив знання історії Таеквон-До та корейської мови.

 барчук2

                                                         Андрій демонструє високий рівень спецтехніки

«Було доволі важко, я довго й напружено готувався, — каже Андрій Барчук. — Дякую Олегу Солов’ю, який мене підготував та підтримував на атестації. Насправді атестація на пояси в Таеквон-До не має жодного стосунку до спорту. Тут не має значення чи ти кандидат у майстри спорту, чи чемпіон світу. Єжи Єдут розповідав, що одного разу в Білорусі на атестації, яку він приймав, із 30 учасників підвищилися тільки 15».

Минулого року, коли Івано-Франківськ приймав масштабний чемпіонат Південно-Східної Європи з Таеквон-До, Барчук виборов на ньому дві золоті нагороди — у формальних вправах і спарингу. Хлопець зізнається, що дуже переживав, бо за його виступом спостерігало багато знайомих і дітей, з якими займається, тож треба було довести свій високий рівень. До слова, його батько тут же став чемпіоном серед ветеранів.

барчук 4

                                      Перше місце на Чемпіонаті Південно-Східної Європи з Таеквон-До

Сьогодні Андрій навчається в аграрному коледжі на еколога. Освіту за цим фахом планує завершувати у Прикарпатському університеті. Часом допомагає батькові у тренерській роботі. Та про майбутнє тренера не загадує, каже, що спершу хоче заволодіти 4-даном Таеквон-До. А найближча мета — перемога на цьогорічному Чемпіонаті Європи.

Сьогодні на Прикарпатті є троє людей, які мають чорні пояси третього дану. Крім Анд­рія Барчука, це Катерина Соловей і Дзвенислава Токарева. Наступного року ця когорта може поповнитися — Сергій Данищук, який також збирається  атестуватися та наздоганяти сина.

барчук1

                                        Під час показових виступів Сергій Данищук розбиває черепицю 

 

 

 

 

 

 

Контактна інформація

  • Адреса: 03056, Україна, місто Київ, вулиця Виборзька, будинок 38/19, офіс 30
  • Телефон: +38(044) 229 73 12
  • Офіційний веб-сайт: www.taekwon-do.com.ua

Про Таеквон-До

«Таеквон-До» - науково-обгрунтований спосіб використання власного тіла в цілях самооборони, який за рахунок інтенсивних фізичних та духовних тренувань розширює діапазон індивідуальних можливостей людини.

Докладніше

Про Cоюз

Всеукраїнський Союз Таеквон-До - це всеукраїнська громадська організація, основною метою діяльності якої є захист законних, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, організація змагань, зміцнення здоров'я населення, здійснення просвітницької та виховної роботи, розвиток фізкультури та спорту в Україні.